21 marca 2018

POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU

21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kolorowych grzechotek, które miały przywołać wiosnę. 
Kiedy wszystko było już gotowe ruszyliśmy barwnym korowodem na poszukiwanie wiosny. Dzieci w barwnych kapeluszach, które wykonały w domu z pomocą rodziców radośnie śpiewały piosenki wiosenne i z pomocą lup poszukiwały wiosny. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.
Na zakończenie obchodów dzieci wykonały panią wiosnę, a sukienkę jej ozdobiły kolorowymi kwiatkami 
Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre:)