15 grudnia 2018

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE


Jasełkowe spotkania w naszej szkole stały się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego też 15 –go grudnia 2018r. na sali gimnastycznej zgromadzili się liczni goście, by obejrzeć  przedstawienie pt. „Bóg jest w nas”. Radosnymi tańcami, występ rozpoczęły przedszkolaki przygotowane przez panie: Paulinę Ciszewską i Marię Przybyszewską.
Następnie zaprezentowali się uczniowie pod okiem p. Emilii Nowak we współczesnej opowieści o nas samych, często zajętych, zabieganych, nie dostrzegających Jezusa tuż obok. Głównym przesłaniem tegorocznego spektaklu była przemiana, jaka może dokonać się w życiu każdego z nas dzięki otwarciu serca na Boga i na drugiego człowieka. Całość przeplatał piękny śpiew, taniec oraz gra na instrumentach przygotowana przez nauczycielkę muzyki p. Alicję Rosłońską . Wszystko odbywało się w otoczeniu świątecznej dekoracji, choinek, świateł. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów nagrodzone zostało gromkimi brawami.
Na koniec można było zrobić zdjęcia z prawdziwym św. Mikołajem.
Niezwykle cenne dla nas było zaangażowanie rodziców, którzy pomogli w przygotowaniu kiermaszu pięknych ozdób świątecznych.